Kolektif

C+ Sanat Galerisi amblem logo 800pix https://seramikartisanatgalerisi.com/

C+ (SeramikArtı) bir sanat galerisidir.
Başta seramik , fotoğraf ve karikatür sanatları olmak üzere tüm plastik sanat eserlerinin sergilenmesini amaçlayan, güzel sanatlar alanında etkinlikler yapmak, desteklemek ve paylaşımda bulunmak için çaba gösteren, kar amacı gütmeyen bir gönüllülük girişimidir.
Collective
What is C +?
C+ (CeramicPlus) is a art gallery.
At first all the plastic works of art, including ceramics, photography and cartoon aimed at demonstration of a non-profit voluntary initiative.
C + Sanat Galerisi
C+ sanatın üretilebilir ve ulaşılabilir olmasını kolaylaştırmanın olumlu işlevsel sonuçlar doğuracağını düşünüyor. Büyük ve kalabalık şehirlerin ekonomisi içinde özelleşen sanatsal etkinliklerde gözden kaçırılanın küçük ve sakin bir kasabada mütevazi çabalarla yakalanmasının mümkün olduğuna inanıyor. Güncel olanı belirleyen etkenlerin dışında özgür, içtenlikli bir sanatsal etkinliğin oluşabilmesini ümit ediyor. Bireysel dışavurumları önemserken  kültürel birikimlerin ve zanaatin sanat tarihindeki yerini göz önünde bulundurarak Anadolunun zengin kaynaklarının ihmal edilmemesi yönünde çaba gösteriyor… C+ bir sanat galerisi olmaktan çok sanat üzerine bir düşünce ortamı. Bu ortam ister istemez kaygısına uygun mekanda; Kapadokya’da oluşuyor. C+ sanatçı dostların ülkülerinin kesiştiği bir mekan. Etkinliklerini C+ Karikatürlü Ev olarak da sürdürüyor.

Kapadokya – Avanos’ta bulunan C+ Sanat Galerisi etkinliklerini “C+ Karikatürlü Ev” olarak da sürdürüyor.

karikatürlü ev foto açılış.jpgCumhuriyet Gazetesi çizerlerinden Kamil Masaracı’nın ülkemizin çeşitli yerlerinde açılmasını sağladığı “KARİKATÜRLÜ EV” projesi karikatür sanatının yaygınlaşmasına öncülük ediyor. Proje yetenekli ve yaratıcı karikatür çizerlerini erkenden keşfetmeyi ve onlara destek olmayı amaçlıyor.

KARABURUN KARİKATÜRLÜ EV-2008
MİLAS TURHAN SELÇUK KARİKATÜRLÜ EV-2010
İSKENDERUN KARİKATÜRLÜ EV-2011
KÜÇÜKKUYU EMİN GÜLELİ KARİKATÜRLÜ EV-2012
TEPEBAŞI ATİLA ÖZER KARİKATÜRLÜ EV(ESKİŞEHİR)-2012
AYVALIK OKTAY EKİNCİ KARİKATÜRLÜ EV-2014
AVANOS – KAPADOKYA “C+ KARİKATÜRLÜ EV” 21 Haziran 2014

Karikatürlü Ev’lerde gerçekleştirilen etkinlikler:
• Ücretsiz karikatür atölye çalışmaları
• Sabit ve periyodik sergiler
• Yerel, ulusal ve uluslararası karikatür yarışmaları
• Ünlü çizerlerle tanışma ve karikatür çalışmaları
• Söyleşiler
• Diğer sanat dallarına ev sahipliği
• Karikatür ve mizah kitaplığının oluşturulması
• Çizgi film çalışması
• Karikatürcü adaylarının Dünya Karikatürü’nü izlemesini sağlamak